IFA 2017: Philips - od poradcu čistenia zubov až po prvý OLED TV so systémom Ambilight

IFA 2017: Philips - od poradcu čistenia zubov až po prvý OLED TV so systémom Ambilight

Philips predstavil širokú škálu produktov v rôznych technologických sférach od digitálneho zdravia až po osobnú starostlivosť a domácu zábavu. Je málo známy fakt, že Philips je číslo 1 v EU v oblasti patentov, čo sa snaží premietnuť aj do svojich produktov. Kedysi bol Philips vnímaný hardvérová spoločnosť dnes sa hlási k označeniu ako softvérová a dátovo orientovaná spoločnosť. To znamená že jej produkty snímajú a priebežne vyhodnocujú získané dáta pre čo najlepší účinok. Napríklad zubná kefka Philips Sonicare DiamondClean Smart obsahuje snímače o polohe, natočení a prítlaku zubnej kefky z ktorých dáta posiela v reálnom čase cez Bluetooth do mobilnej apky Sonicare slúžiacej ako osobný tréner čistenia zubov. Pri každom čistení si spustite apku a tá vas naviguje ktorej zóne zubov sa práve máte ako dlho venovať, či príliš netlačíte alebo či príliš rýchlo nepohybujete kefkou a pod. Na konci vám apka zobrazí interaktívny 3D model zubov, na ktorom vám ukáže ktoré zóny by potrebovali ešte dočistiť. Podľa výrobcu by takáto smart starostlivosť o zuby mala viesť k 10x rýchlejšiemu odstráneniu zubného kameňa, 7x zdravším ďasnám v priebehu 2 týždňov či schopnosti odstrániť všetky škvrny na zuboch už do 3 dní. Radi túto skutočnosť preveríme keď sa nám táto super kefka dostane na recenzovanie.

Viac ako 20% svetovej populácie trpí respiračnými alergiami, ako je senná nádcha, alergická astma alebo alergická rinitída. Úroveň znečistenia vonkajšieho ovzdušia stúpa, pričom 92% svetovej populácie žije na miestach, kde hladiny kvality ovzdušia presahujú hranice WHO a kvalita vzduchu v uzavretých priestoroch môže byť 2 až 5 krát horšia ako vonku. Tieto okolnosti znamenajú, že ľudia sa čoraz viac snažia starať sa o zdravie dýchacích ciest. Philips túto potrebu rieši integrovanými riešeniami čističiek vzduchu a snímačov, ktoré sa prispôsobujú vnútornému prostrediu a osobným potrebám používateľa napríklad alergikom. Sprievodná aplikácia Air Matters poskytuje prehľad o vnútornej a vonkajšej kvalite ovzdušia v reálnom čase a následne odstráni zo vzduchu jemné častice už od veľkosti 20 nanometrov (0,00002 mm) vrátane baktérií, peľu, zvieracej srsti, prachu, alergénov a vírusov.

Inteligentná čistička vzduchu Philips Air Purifier Series 2000i automaticky monitoruje a čistí vzduch pričom viacstupňový aktívny filtračný systém zachycuje až 99,97% vzdušných častíc, vrátane roztočov a spór plesní. Priebežne monitoruje stav alergénov v ovzduší a aj ich najmenší nárast automaticky kompenzuje zvýšením výkonu, aby ich odstránila zo vzduchu.

Všetky súčasné televízory vyzerajú na prvý pohľad rovnako ale podľa Philipsu si treba všímať aj iné veci napr. dizajn a to aj keď je televízor vypnutý. V tejto oblasti má Philips vďaka technológii Ambilight oproti konkurencii navrch. Ambilight používa rady LED diód umiestnených na zadnej strane televízora na vytvorenie farebného svetla na zadnej stene za televízorom. Farby sa neustále menia tak, aby sa presne zhodovali s obsahom na obrazovke a efektívne rozširujú obraz na televízore za hranicu obrazovky, čím vytvoria dojem oveľa väčšieho obrazu a poskytujú bohatší zážitok zo sledovania.

Spoločnosť TP Vision ako výrobca televízorov predávaných pod značkou Philips pripravila novú sériu OLED televízorov, ktorá kombinuje najnovšiu OLED technológiu s obrazovým procesorom P5 Perfect Picture a trojbokým systémom Ambilight.

Nová technológia OLED dokáže úplne vypnúť svetelný zdroj na každom pixeli čo umožňuje reprodukovať aj úroveň „nekonečnej“ čiernej. Taktiež dokáže produkovať biele výstupy s jasom až 900 nitov, čo zaisťujú obrovský kontrastný pomer a súčasne umožňujú reprodukciu najjasnejších a najtmavších prvkov obrazu na obrazovke. Schopnosť vytvárania čistej čiernej farby tiež umožňuje produkovať paletu s mimoriadne širokým farebným gamutom  (99% DCI-P3).

Nový procesor Philips P5 dosahuje až 50% zlepšenie výkonu oproti predchádzajúcej verzii. P5 analyzuje a individuálne upravuje každú z piatich premenných, ktoré definujú kvalitu obrazu: kvalitu zdrojového signálu, ostrosť, farbu, kontrast a pohyb.

Veľkú časť obsahu, ktorý vstupuje do televízora, obsahuje obťažujúce vizuálne nedostatky, ako sú napríklad šum a kompresné artefakty. P5 ich napravuje, pričom redukuje šum bez toho,  aby vznikali nepríjemné rozmazania pri odstraňovaní tzv. „páskovania“ rozšírením 8-bitového vzorkovania na 14-bitové.

Mnohé zdroje obsahu majú oveľa nižšie rozlíšenie ako 4K, ktorú sú schopné zobrazovať dnešné obrazovky. Obrazový procesor P5 to rieši technológiami Ultra Resolution a Detail Enhancer, ktoré premenia obsah na ostrejší Ultra HD obraz.

Na kvalitnú reprodukciu farieb využíva nový procesor technológiu Perfect Color ktorá pracuje so 17-bitovým zosilňovačom farieb a inteligentným spracovaním farieb pre ​​intenzívnejšie farby a prirodzenejšie tóny pleti.

Novinkou je tiež prepojenie Google asistenta s televízormi Philips čo umožní používateľom TV Philips s rôznymi úlohami, napríklad nájsť obľúbené relácie z Netflixu, videá na YouTube alebo získať predpoved počasia alebo najnovšie správy či ovládať iné inteligentné zariadenia v domácnosti, ako sú napr. lampy Philips Hue. Stačí ak používateľ stlačí tlačidlo mikrofónu na diaľkovom ovládači televízora a položí správnu otázku Google asistentovi.  

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnosti TP Vision

 

Zobrazit Galériu

Podobné články