Samsung na IFA predstavil nové televízory The Frame, najväčší svetový herný monitor QLED a ďalšie domáce spotrebiče

Samsung na IFA predstavil nové televízory The Frame, najväčší svetový herný monitor QLED a ďalšie domáce spotrebiče

Veľtrh spotrebnej elektroniky IFA sa tradične začína novinárskym dňom, no už v jeho predvečer spoločnosť Samsung predstavila novinky v oblasti inteligentných domácich spotrebičov. Pri všetkých nových produktoch bolo okrem nových funkcií a technológií zdôrazňované zameranie na remeselné spracovanie a konektivitu v rámci koncepcie inteligentnej domácnosti.

Tlačová konferencia sa začala pôsobivým videom, v ktorom marketingový riaditeľ Samsung Electronics David Lowes odchádza na toto podujatie prednášať. Inteligentné hodinky mu pripomenú, že je najvyšší čas ísť, pri odchode z domu nezabudne prikázať robotickému vysávaču, aby poupratoval, počas cesty autom ešte doladí niektoré snímky prezentácie a pôsobivým prestrihom vchádza na scénu.

Produktová prezentácia sa začína televízormi a monitormi. Ako prvý bol predstavený nový model 43-palcového inteligentného televízora z produktovej rodiny The Frame. Produkty z tohto radu sú navrhnuté ako obraz v ráme, ktorý sa dá zavesiť na stenu, umiestniť na stojan a podobne. Je to ideálny dizajnový doplnok do obývačky alebo akejkoľvek inej veľkej miestnosti v domácnosti. Dosiaľ boli k dispozícii len väčšie modely s uhlopriečkami 55 a 65 palcov.


Nový 43-palcový televízor z produktovej rodiny The Frame

Samsung nadviazal spoluprácu s poprednými galériami a múzeami, napríklad LUMAS, Saatchi Art či Sedition, s cieľom prezentovať The Frame v čase, keď sa nevyužíva ako televízor ako obraz, a tak prezentovať umelecké diela priamo u vás doma. Cieľom partnerstva s múzeom Prado je získať približne 1000 špičkových umeleckých diel, ktoré budú v blízkej budúcnosti pre digitálny rám The Frame dostupné prostredníctvom obchodu Art Store. Používatelia tak získajú možnosť vybrať si z rozsiahlej kolekcie umeleckých diel, ktorá im umožní maximálne využiť svoje televízory aj v čase, keď ich práve nepoužívajú.


Televízory The Frame sa dajú zavesiť na stenu, prípadne umiestniť na vhodný stojan

K dispozícii je aj výber umeleckých diel zaradených do kolekcie Samsung Collection a aj funkcia My Collection, ktorá spotrebiteľom umožňuje zobraziť si v digitálnom ráme vlastné obrázky.

Tlačová konferencia pokračovala novinkami z modelového radu QLED TV. Model Q8F, ktorý je plochou verziou zakriveného modelu Q8C, bude na európsky trh uvedený s uhlopriečkami 55 a 65 palcov.


QLED TV Model Q8F

Tento model sa stane súčasťou najrozsiahlejšieho modelového radu televízorov, ktorý je na európskom trhu k dispozícii a obsahuje spolu 14 televízorov QLED vrátane modelov s plochou i zakrivenou obrazovkou s uhlopriečkou od 49 palcov až po ultrarozmerný televízor s uhlopriečkou 88 palcov.


Samsung oznámil partnerstvo so spoločnosťami Panasonic a 20th Century Fox, ktorej cieľom je prispieť k rozšíreniu technológie HDR 10+. V nadchádzajúcich mesiacoch sa spoločnosť chystá uzavreté partnerstvá ďalej prehlbovať a hodlá nadviazať spoluprácu s hollywoodskymi štúdiami, poskytovateľmi obsahu a hernými vývojármi.

Hráčov poteší extrémne širokouhlý zakrivený herný monitor QLED – CHG90 s pomerom strán 32:9.

Samsung predstavil aj najväčší herný monitor QLED na svete – CHG90, ktorý ponúka 49-palcovú uhlopriečku a ultraširoký pozorovací uhol 178 stupňov.


Herný monitor QLED CHG90 s pomerom strán 32:9


CHG90 umožňuje detailné zobrazenie hernej akcie, ktorá hráčov doslova vtiahne do hry, rozšírené možnosti zobrazenia a plynulý obraz bez akýchkoľvek kompromisov týkajúcich sa rýchlosti.

Prezentácia pokračovala predstavením novej technológie inteligentnej práčky, ktorá využíva protismerný pohyb vnútri bubna na ešte účinnejšie, rýchlejšie a predovšetkým ekologickejšie pranie. Bubon sa pohybuje ako pri klasickej práčke, no jeho zadná stena so zaoblenými výstupkami sa pohybuje v protismere.


Nová práčka s technológiu QuickDrive


Ako funguje práčka Samsung s protibežným bubnom

Nová práčka s  technológiu QuickDrive umožňuje skrátiť dobu prania na polovicu pri znížení spotreby energie o 20 %, ponúka tak spotrebiteľom riešenie, ako ušetriť čas pri zachovaní kvality prania. Práčka je vybavená špeciálnym bubnom Q-DrumTM, ktorý sa skladá z hlavného veľkého bubna a nezávisle rotujúcej dosky, umiestnenej na zadnej strane. Na rozdiel od bežných práčok, ktoré počas pracieho cyklu bielizňou opakovane otáčajú nahor a dole, pohybuje systém QuickDrive bielizňou v bubne v smere zhora dole, ale pridáva k pohybu ešte ďalší rozmer. Doska nachádzajúca sa na zadnej strane bubna pohybuje bielizňou navyše v smere dopredu a dozadu, čím zvyšuje dynamiku pohybu a na bielizeň tak pôsobia dve sily, ktoré umožňujú špinu odstrániť v priebehu intenzívneho pracieho cyklu.

Na záver bloku venovanému domácim spotrebičom predstavil Samsung na tlačovej konferencii nový bezkáblový vysávač POWERstick PRO. Výdrž batérie je 40 minút a jej životnosť je päť rokov. Vysávač má pritom saciu silu 150. Pružná rukoväť Flex Handle sa dokáže ohnúť až do 50 stupňov, čo používateľom dovoľuje jednoduchšie upratať ťažko prístupné miesta, napríklad pod nábytkom.


Nový bezkáblový vysávač POWERstick PRO

V tomto roku Samsung takisto postupne rozšíri hlasové ovládanie svojej chladničky Family Hub do európskych krajín. Začne britskou angličtinou a nasledovať budú nemčina, francúzština a taliančina. Do chladničiek Family Hub bude rovnako integrovaná aplikácia Samsung Connect, ktorá používateľom umožní ovládať široké spektrum inteligentných zariadení podporujúcich IoT bez ohľadu na to, aký operačný systém používajú.

 

 

 

Zobrazit Galériu

Podobné články