IFA 2017: Nové nositeľné zariadenia Gear Sport, Gear Fit2 Pro a Gear IconX 2018 od Samsungu

IFA 2017: Nové nositeľné zariadenia Gear Sport, Gear Fit2 Pro a Gear IconX 2018 od Samsungu

Druhá polovica tlačovej konferencie v predvečer veľtrhu IFA 2017 bola venovaná nositeľným zariadeniam pre zdravý životný štýl.

Univerzálne inteligentné hodinky Gear Sport sú vybavené funkciami, ktoré dnešní užívatelia od podobných fitnes zariadení požadujú. Majú množstvo funkcií určených ľuďom, ktorí medzi svojim životom a fyzickou a psychickou pohodou nevidia žiadne prekážky. Sú vybavené GPS, funkciami pre sledovanie behu a výživového režimu.


Inteligentné hodinky Gear Sport

Gear Sport sú štýlové a zároveň praktické inteligentné hodinky s kruhovým ciferníkom s minimalistickým okrajom vybavené 1,2-palcovým Super AMOLED displejom a zdokonaleným užívateľským rozhraním, ktoré umožňuje jednoduchšie sledovať potrebné informácie aj v priebehu pohybu. S hodinkami Gear Sport môžu užívatelia teraz pracovať na dosiahnutí stanovených cieľov týkajúcich sa zdravia a športu a môžu dostávať upozornenia týkajúce sa výživového režimu a odporúčaných fyzických aktivít, aj keď sú offline.


Monitorovanie fitnes aktivít

Hodinky sú konštruované s odolnosťou spĺňajúcou vojenské požiadavky a dokážu odolávať mnohým typom prostredia.  Vďaka svojmu elegantnému a ergonomickému tvaru, ktorý je možné doplniť širokou škálou farebných jednoducho vymeniteľných remienkov so štandardnou šírkou 20 mm, sú hodinky Gear Sport ideálne pre každú príležitosť, takže ich môžete bez problémov nosiť v posilňovni aj počas večernej zábavy s priateľmi. Gear Sport budú k dispozícii v modrej a čiernej farbe a budú obsahovať aj základné funkcie hodiniek Gear:

Hodinky Gear Sport dokážu ovládať zariadenie Samsung podporujúce IoT, funguje ako diaľkové ovládanie powerpointových prezentácií či okuliarov Samsung Gear VR a je ich možné využiť pri platení za tovar pomocou služby Samsung Pay (len NFC).

Používateľov pre ktorých je prioritou zdravý životný štýl poteší inteligentný náramok Gear Fit2 Pro s GPS. Náramok má zakrivený 1,5-palcový Super AMOLED displej a dokáže sledovať celý  rad aktivít na súši a vo vode.


Inteligentný náramok Gear Fit2 Pro


Gear Fit2 Pro bude v ponuke v čiernom a červenom variante

Čo sa týka noviniek pre plavcov, spoločnosť Samsung v spolupráci s odborníkmi na plávanie zo spoločnosti Speedo vytvorila Speedo On, prvú nositeľnú aplikáciu Speedo, ktorá dokáže presne sledovať vaše výkony v bazéne. Náramky Gear Sport a Gear Fit2 Pro s aplikáciou Speedo certifikované pre tlak 5 atmosfér zvládnu všetko – od merania počtu temp alebo časov až po sledovanie používateľovho plaveckého štýlu.


Aplikácia Speedo pre plavcov dokáže presne sledovať vaše výkony v bazéne

V rámci modernizovaného radu pridal Samsung do zariadení Gear Sport a Gear Fit2 Pro nové funkcie:

Odolnosť voči vode a plavecké funkcie: Ideálny spoločník pre plávanie – od plaveckého tréningu s meraním času až po hranie sa v bazéne – tieto zariadenia sú certifikované ako vodeodolné až do tlaku 5 atmosfér

Aplikácia pre plavecký tréning Speedo On od firmy Speedo, umožňuje sledovať hlavné merané hodnoty, ako je počet preplávaných bazénov, čas na jednu dĺžku bazéna, typ temp a mnohé ďalšie.

Pokročilé monitorovanie tepovej frekvencie: Obe zariadenia ponúkajú zvýšenú presnosť a podporujú pokročilé monitorovanie tepovej frekvencie v reálnom čase. Pomáhajú priebežne monitorovať vašu srdečnú činnosť – či už v priebehu bezstarostného spánku alebo pri náročnom cyklistickom tréningu.

Automatické rozpoznanie fyzickej aktivity: monitoruje pohyby tela a dokáže rozpoznať nasledujúce typy fyzickej činnosti: chôdza, beh, jazda na bicykli a dynamické aktivity zahŕňajúce rôzne činnosti od tanca až po basketbal.

Sortiment nositeľných zariadení, ktoré spoločnosť Samsung predstavila na IFA 2017, završujú bezdrôtová slúchadlá Gear IconX 2018. Umožnia vám bez problémov počúvať obľúbenú hudbu, a spríjemnia vám tak každodenné čínnosti, alebo vám pomôžu vyťažiť viac z vášho tréningu. Hudbu si môžete vychutnávať online aj offline po stiahnutí skladieb zo smartfónu Samsung  alebo z PC, alebo môžete svoje obľúbené skladby počúvať cez Bluetooth. Slúchadlá sú taktiež vaším najnovším spôsobom pripojenia k službe Bixby. 


Po jednoduchom klepnutí a pridržaní prsta na slúchadle môžete používať svoj hlas na ovládanie hudby alebo telefónu bez toho, aby ste ho museli mať v ruke.

Slúchadlá s modernizovaným dizajnom, ktoré sú k dispozícii v čiernej, šedej a ružovej farbe, sú ešte ergonomickejšie a ľahšie, takže sú pri používaní spoľahlivé, pohodlné a štýlové. Pre fitnes nadšencov je zásadné, že Gear IconX automaticky sledujú ich pravidelné behanie a obsahujú aj samostatnú aplikáciu Running Coach, ktorú môžete aktivovať jednoduchým klepnutím na slúchadlo a ktorá vám poskytne priamo do ucha  aktuálne informácie o stave fyzickej aktivity – v reálnom čase a bez telefónu. Vďaka rýchlemu nabíjanie a dlhšej životnosti batérie (až päť hodín streamovania alebo sedem hodín prehrávania uloženej hudby) a až 4 GB vnútornej pamäti si môžete vychutnať zážitok z bezproblémového a úplne nezávislého počúvania hudby.

Na Slovensku bude v druhej polovici  septembra dostupný športový náramok Gear Fit2 Pro za odporúčanú maloobchodnú cenu 229 € a nové okuliare pre virtuálnu realitu Gear VR, ktoré sú kompatibilné s telefónom Galaxy Note8, za 149 €. V októbri budú k dispozícii inteligentné hodinky Gear Sport za odporúčanú maloobchodnú cenu 349 € a neskôr slúchadlá IconX za 229 €.

 

 

Zobrazit Galériu

Podobné články