Recenzia: LOGITECH Tenkeyless Mechanical Gaming Keyboard – klávesnica pre vášnivých hráčov

Recenzia: LOGITECH Tenkeyless Mechanical Gaming Keyboard – klávesnica pre vášnivých hráčov

Určenie pre vášnivých hráčov potvrdzuje jej značná odolnosť, preto je vhodná aj pre agresívnejšie povahy.  Keďže má klávesnica kompaktné spracovanie,  výrobca na tento model neumiestnil numerický blok. Pri hraní hier totiž nie je potrebný, a tak to hráčom neprekáža. Disponuje aj podsvietením RGB s rozhraním 16 miliónov farieb. S originálnym programom Logitech Gaming Software sa dá každý kláves podsvietiť ľubovoľnou farbou a tlačidlom v pravom hornom rohu možno podsvietenie úplne vypnúť.

Zároveň nám ponúka podľa danej hry približne šesť stoviek herných profilov podsvietenia, zablokovanie jednotlivých klávesov pri hraní, aby sa predišlo ich náhodnému stlačeniu (funkcia sa aktivuje stlačením tlačidla herného módu), a samozrejmosť je aj zaznamenávač počtu stlačení jednotlivých klávesov. Funkcia Romer-G zvyšuje odolnosť, presnosť a rýchlosť klávesového signálu až o 25 %, klávesy treba stlačiť iba 1,5 mm na to, aby zaregistrovali vstup. Životnosť vraj dosahuje až 70 miliónov stlačení.  Prepracovaná je aj komunikácia klávesnice s počítačom (KSP). Je to čas od stlačenia cez preloženie signálu až po následné odoslanie do počítača. S novou technológiu je táto komunikácia rýchlejšia až o 10 ms oproti konkurencii. Bežné klávesnice môžu stlačiť okolo štyroch až šiestich tlačidiel naraz, ale klávesnica Logitech Pro dokáže zaznamenať až 26 tlačidiel naraz. Klávesnica sa pripája odnímateľným káblom USB, dlhým 1,8 metra.  Samozrejmý je aj nastaviteľný sklon klávesnice v troch mierach: 0, 4 a 8 stupňov. Je vyrobená na hranie, aj preto nám písanie dlhých textov na nej nešlo veľmi dobre. Klávesnica je oveľa ťažšia, než sme zvyknutí. Pri hraní hier si počínala priam dokonale, klávesy krásne sedeli pod prstami, no pri písaní textov sme nepochodili najlepšie. To sa však dalo čakať, keďže ide o čisto hernú klávesnicu. Farebné podsvietenie vyzerá v noci nádherne.

Parametre:

• Podsvietenie RGB, tlačidlo na vypnutie podsvietenia, tlačidlo na herný mód, rozmery: 153 × 360 × 34,3 mm
• Cena: približne 120 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Nastaviteľné podsvietenie, kompaktná veľkosť, pohodlnosť  pri hraní hier, odnímateľný kábel USB a jeho dĺžka,  polohovateľný sklon
- Hmotnosť, cena

HODNOTENIE:

Ovládateľnosť: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 90 %
 Dizajn: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 100 %

Celkovo: 93%

Podobné články

Obľúbené články