Dolby bude navrhovať reproduktory pre notebooky

Dolby bude navrhovať reproduktory pre notebooky

Keďže notebooky majú tenší a odľahčený dizajn, je v nich menej priestoru na ozvučenie. Preto ich reproduktory nevynikajú kvalitou. No zdá sa, že by sa to mohlo čoskoro zmeniť.

Spoločnosť Dolby Labs, známa zvukovými nástrojmi Dolby Atmos a zobrazovacou technológiou Dolby Vision, teraz zamerala pozornosť na niečo menšie, ako je filmové plátno. Predstaviteľ spoločnosti v rozhovore s novinármi uviedol, že začala spolupracovať priamo s výrobcami notebookov na návrhu reproduktorov. Prvým hardvérovým partnerom je čínsky výrobca Huawei; jeho MateBook X, uvedený v priebehu leta, je prvý spotrebiteľský notebook, ktorý obsahuje reproduktory navrhnuté v Dolby Labs.

Dolby dodáva výrobcom OEM rôzne technológie už desať rokov, ale v rámci novej iniciatívy bude zasahovať do procesu návrhu od začiatku výroby notebooku namiesto toho, aby sa jej zvukové technológie použili už po tom, čo je produkt vyrobený.

Reproduktory Dolby boli integrované aj do herného notebooku MateBook D. Čoskoro by mali uzrieť svetlo sveta aj ďalšie notebooky s reproduktormi navrhnutými v Dolby Labs, no zatiaľ nevedno, či bude spoločnosť spolupracovať aj s inými výrobcami notebookov.

Zdroj: Theverge

Podobné články