Drony DJI Spark musia mať aktualizovaný softvér, inak nebudú môcť ani vzlietnuť

Drony DJI Spark musia mať aktualizovaný softvér, inak nebudú môcť ani vzlietnuť

Drony DJI Spark nebudú môcť po 1. septembri lietať, ak ich majitelia nevykonajú povinnú aktualizáciu softvéru, varoval výrobca zariadenia.

Aktualizácia základného softvéru malého dronu rieši niektoré problémy s riadením letu, ktorými trpela táto hračka. Pre túto povinnú aktualizáciu však niektorí majitelia spochybnili kontrolu, ktorú si DJI zachováva nad svojimi zariadeniami.

Vo vyhlásení DJI uvádza, že aktualizácia zlepšuje aj spôsob, ako Spark spravuje energiu. Takisto umožňuje spoluprácu s inteligentnými okuliarmi, ktoré poskytujú používateľom úchvatný pohľad na to, čo dron filmuje. A dodáva: „Ak firmvér lietadla alebo batérie nebude aktualizovaný do 1. septembra, Spark nebude môcť vzlietnuť.“

Aktualizácia je teraz k dispozícii prostredníctvom aplikácie na správu Go 4, ktorá sa používa na konfigurovanie a lietanie dronov, ako aj desktopového softvéru DJI Assistant 2.

Odborníci tvrdia, že opravy a zlepšenie výkonu vykonané aktualizáciou softvéru sú síce vítané, ale schopnosť DJI znefunkčniť zariadenie je viac ako sporná.

Začiatkom tohto mesiaca americká armáda zakázala vojakom používať drony DJI, pretože ich používanie sa spájalo s „prevádzkovými rizikami“. V reakcii na to drony DJI dostali režim ochrany osobných údajov, obmedzujúci okruh tých, ktorí si môžu pozrieť nimi natočené video.

Zdroj: Bbc

Podobné články