18-ročný bitcoinový milionár si myslí, že hodnota bitcoinu môže dosiahnuť 10 000 dolárov

18-ročný bitcoinový milionár si myslí, že hodnota bitcoinu môže dosiahnuť 10 000 dolárov

Erik Finman má len 18 rokov, ale je milionárom vďaka veľmi dômyselnej a včasnej investícii do bitcoinu. Aj napriek nedávnym nepokojom vo svete digitálnych mien stále bitcoinu verí. Je presvedčený, že kryptomena má množstvo predností.

Finman hovorí, že kúpa bitcoinov bude teraz „veľmi šikovné finančné rozhodnutie“. On sám v súčasnosti vlastní 403 bitcoinov, ktoré majú čistú hodnotu okolo 1,7 milióna dolárov. Nechodí na vysokú školu a nemá ani stabilnú prácu. Zameriava sa len na svoje investície.

Jeho vierou v bitcoin neotriasli ani nedávne udalosti, ako je explozívny rast meny ethereum či vznik konkurenčného systému digitálnej meny bitcoin cash, ktorá rozdelila trh a spôsobila veľký nárast hodnoty bitcoinu až na 4300 USD (pred mesiacom to bolo menej ako 1000 USD).

Hoci Finman predpokladá, že v blízkej budúcnosti dôjde k výkyvom a poklesom, očakáva, že by digitálna mena mohla ísť  „oveľa, oveľa vyššie“ – možno až do výšky 10 000 dolárov za bitcoin.

Finman nevenuje veľkú pozornosť alternatívam kybernetickej meny, ako je bitcoin cash. Považuje ho za „iný bitcoin“, ktorý je skôr experimentom než skutočným nástupcom bitcoinu.

Rovnako je skeptický aj ku kryptomene ethereum, ktorá získala veľkú podporu v Silicon Valley, teraz stojí asi 300 dolárov a jej zástancovia očakávajú neobmedzený nárast. Finman sa nazdáva, že o rast etherea sa pričinili zväčša špekulanti vytvárajúci bublinu, ktorá raz praskne. Hoci ethereum môže znamenať „veľa peňazí v krátkodobom horizonte“, nie je presvedčený o jeho dlhodobej životaschopnosti. Aj keď rôzne spoločnosti vytvárajú nové digitálne meny, ktoré môžu byť inovatívne a „cool“, sú prevažne neregulované a vysoko riskantné pre investorov.

Zdroj: Businessinsider

Podobné články

Obľúbené články