Umelá inteligencia vedcov z MIT sa postará o plynulé prehrávanie streamovaného videa

Umelá inteligencia vedcov z MIT sa postará o plynulé prehrávanie streamovaného videa

Buffering a pixelizácia sú pohromou pri streamingu videa. Kazia divácky zážitok a inzerentov pripravujú o príjmy, pretože používatelia prerušia sledovanie takýchto videí. Streamingové služby preto hľadajú riešenia na tieto nedostatky. Azda im pomôže umelá inteligencia. Vedci z MIT totiž možno práve objavili, čo internet potrebuje na hladké streamovanie videa.

Video, ktoré streamujete, neprichádza do vášho počítača v jednom ucelenom bloku. Údaje sú rozsekané na menšie kúsky, ktoré sa posielajú postupne. Na zabezpečenie dostatočnej kvality videa služby ako YouTube využívajú algoritmy ABR (Adaptive BitRate) na určenie, v akom rozlíšení sa bude video prehrávať. Ide zvyčajne o dva druhy ABR: tie, ktoré určujú, ako rýchlo môže sieť prenášať dáta, a tie, ktoré majú na starosti udržiavanie dostatočnej vyrovnávacej pamäte pre video.

Ak zlyhá algoritmus založený na rýchlosti, video bude trpieť pixelizáciou, pretože systém zníži bitrate, aby zabezpečil pokračovanie prehrávania videa. A ak sa pokúsite vo videu skočiť ďaleko dopredu, spôsobí to zmätok v systéme zameranom na vyrovnávaciu pamäť, ktorý potom musí zmraziť prehrávanie, kým sa načíta ďalšia časť videa do vyrovnávacej pamäte. Práve tieto problémy by mala riešiť umelá inteligencia.

Algoritmus výskumníkov z MIT s názvom Pensieve využíva strojové učenie na výber rôznych algoritmov v závislosti od podmienok siete. Naučil sa meniť vlastnosti prehrávania pri meniacej sa kvalite pripojenia, a tak môže upravovať parametre streamovania veľmi presne. Vo výsledku sa rebuffering znížil až o 30 %.

Pensieve možno takisto prispôsobiť na základe priorít poskytovateľa obsahu. Napríklad ak má používateľ vstúpiť do „mŕtvej zóny“ v metre, služba YouTube by mohla znížiť bitrate, aby sa načítalo dosť videa a nemuselo sa prerušiť prehrávanie pri strate siete.

Zdroj: EngadgetNews.mit.edu

 

 

Podobné články

Obľúbené články